Erkekler için 4 adımda doğru takım elbise seçme rehberi

Takım elbise iş hayatınızda olduğu kadar sosyal yaşantınızda da sizi şık ve etkileyici kılan en özel kıyafetlerden biridir. Bundan dolayı, takım elbise seçiminde her zaman özenli davranmanız, bulunduğunuz ortamlarda daha çok ilgi çekmenize yardımcı olur.


Erkekler için 4 adımda doğru takım elbise seçme rehberi

Yeni bir takım elbise satın almaya karar verdiğinizde vücut tipinizi tanımalı ve beden ölçülerinizi doğru bir şekilde tespit etmelisiniz. Takım elbise alırken dikkat etmeniz gereken pratik ipuçları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Takım Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

1- Vücut Tipinizi Tanıyın

Vücut tipine göre takım elbise seçmek çok önemlidir. İri yapılı bir vücuda sahipseniz ince kumaşlar, koyu renkler ve dikey çizgiler size uygun bir seçim olabilir. Eğer boyunuz uzun ve zayıf bir görünüşünüz varsa daha karizmatik kumaşlarla tasarlanmış açık renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, uzun boylu erkeklerin takım elbiselerinde mutlaka 3 düğme bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Tam tersi, boyunuz kısaysa fazla desenli modellerden kaçınmalı ve dikey çizgili modellere öncelik vermelisiniz.

2- Ürün Etiketini Kontrol Edin

Takım elbiselerin etiketlerinde kullanılan elyafın inceliğini belirten sayılar vardır. Bu sayıların değerinin yüksek olması elyaf liflerinin daha ince olduğunu ifade eder. Dolayısıyla, takım elbisenin kumaşı da aynı oranda daha ince ve pürüzsüz olur. Bu yüzden beğendiğiniz bir takım elbisenin etiketini mutlaka kontrol etmeli ve ürünün hangi malzemelerden yapıldığını öğrenmelisiniz.

3- Doğru Renk ve Desenleri Tercih Edin

Siyah, koyu lacivert veya koyu gri gibi renkli takım elbiseler her ortama uyum sağlamanıza yardımcı olur. Bu yüzden, gardırobunuzda mutlaka bunlara yer vermelisiniz. İş toplantılarında, özel gecelerde ve davetlerde şık bir duruş için düz renkli çizgisi modelleri tercih etmelisiniz. Biraz daha canlı bir görünüm isterseniz çizgili takım elbiselere öncelik verebilirsiniz.

4- Son Kontrolleri Mutlaka Yapın

Takım elbise satın alırken son kontrol esnasında bazı ölçülere dikkat etmelisiniz. Takım elbise yakası gömlek yakasından 6,5 mm daha yukarıda olmalıdır. Kollarınızı başınızdan yukarı kaldırdığınızda ceketinizin yukarı kalkmaması ve gömleğinizin kollarının sadece 1,2 cm’sinin görünmesi gerekir. Son olarak pantolonunuzu giydiğinizde belinize uygun olduğundan emin olmalısınız. Diğer yandan, takım elbisenin pantolon paçası dümdüz aşağıya kadar inmelidir. Pantolon paçasının ayakkabı topuğunun üst kısmına hafifçe dokunması yeterlidir. Ancak, daha aşağıya sarkmamasına dikkat etmelisiniz.

Takım elbise seçerken mevsime uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Mevsime uygun olmayan çok kalın veya çok ince takım elbise seçimi tuhaf bir görünüm elde etmenize neden olabilir. Ayrıca, takım elbise satın almak için kaliteyi mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylece, beğendiğiniz bir kıyafeti uzun yıllar kullanma ihtimaliniz artar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Harika Harika
0
Harika
Nefret Nefret
0
Nefret
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Şirin Şirin
0
Şirin
Neşeli Neşeli
0
Neşeli

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorum

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı