Hyalüronik asit dolgu nedir, nasıl yaptırılır?

Botoks gibi estetik dokunuşlar yaptıran ama istediği görüntüye kavuşamayanlar hyaluronik asit dolgu tekniğine başvurur. Ciltteki yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran hyaluronik asit dolgu uygulaması nedir ve nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda.


Hyalüronik asit dolgu nedir, nasıl yaptırılır?

Hyalüronik asit dolgu uygulaması cilde doğal bir görünüm vererek, cildin yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır. Yaş aldıkça yüz bölgesinde bulunan yağ kesecikleri küçülür ve sarkar. Bununla beraber kemik yapısında değişikler oluşmaya başlar. Cildin elastik yapısı zayıflar, yanaklar boşalır ve çöker. Dudak hacmi azalır, çene ve yanak düşer. Göz etrafı ve burun çevresi çizgilenir. İşte tam bu noktada birçok insan hyaluronik asit dolgu uygulamasına başvurur. Peki, hyalüronik asit dolgu nedir? Yazımızın devamını kaçırmayın.

Hyalüronik Asit Dolgu Nedir?

Hyalüronik asit cilt dokularını nemli ve yağlı tutamaya yarayan bir maddedir. Çok güçlü bir nemlendiricidir. Cildi güzelleştiren, tazeleyen ve daha genç görünmesini sağlayan tüm cilt bakım bileşenlerini bulundurur. Cilde ve cilt eklemlerine sızarak doku hidrasyonu sağlar ve kayganlık verir. Tüm bunları yapabilmesinin ardında cildin su tutabilme kapasitesini bin kat artırma özelliğine sahip güçlü bileşenlerine borçludur.

Hyalüronik asit dolgu tekniği bu maddenin gücünden yararlanarak yapılan, cildin canlı, nemli, taze, genç ve cilt eklemlerini güçlü tutan popüler bir estetik uygulamadır. Bu dolgu genellikle lokal anestezi altında ağrı kesici bir merhem veya ilaç enjeksiyonu ile yapılır. Uygulama sonrası geçici şişlikler olabilir.

Hyalüronik Asit Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

İlerleyen yaşla birlikte estetik kaygıları artanlar, hyalüronik dolgu işlemi hangi bölgelere uygulanır sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirler. Hacmini kaybeden dudaklar, belirginliğini yitiren elmacık kemikleri, yüzdeki asimetrik sorunlar, yüz çehresini belirginleştirme, çene hattını ortaya çıkarma gibi pek çok alanda uygulanır.

Hyalüronik jel deri altından verilerek çizgi ve kırışıkları doldurur. Boşalan veya deforme olan alanların içine su molekülleri yerleştirir. Hyalüronik asit tekniği son dönemlerde burun kusurlarını yok etme(burun düşüklüğü),göz altı sorunları, orantılı yüz, ellere nem verme ve dekolte bölgelerini iyileştirme için de kullanılıyor. Botulinum toksin tekniğinin yetersiz kaldığı kaş arası derin çizgiler, göz kenarı çizgileri ve alın çizgileri hyalüronik jel ile doldurulur.

Hyalüronik Asit İşlemi Nasıl Yapılır?

Cilt altına ince uçlu bir iğne ile hyalüronik asit enjekte edilir. İşlem öncesi uygulanacak bölgeye ağrı kesici bir iğne veya merhem sürülür. Böylelikle 30 dakika boyunca herhangi bir acı hissedilmez. Deri altına gönderilen jel, cilt altını doldurur, hacim kazandırır ve yumuşatır. Bu uygulama yaş ve cilt tipine göre 6 ila 12 aya kadar etkisini gösterir.

Hyalüronik Asit Dolgu Uygulamasının Estetik Dokunuşları

  • Dudak ve çevresindeki kırışıklıklar azalır ve dudaklar daha çekici hale gelerek, hacim kazanır.
  • Gözaltı torbaları ve kusurları kapanır. Göz çevresi aydınlanır. Gözaltı morlukları tedavi edilir.
  • Yanak çukurlarını doldurur, elmacık kemiklerini belirginleştirir. Simetrik bir yüz şekli sağlar.
  • Burun düşmesi ve burun kenarları kırışıkları ortadan kalkar.
  • Boyun, el ve dekolte bölgesi kırışıklık ve derin çizgiler azalır.
  • Göz, kaş arası ve alın çizgileri giderilerek,sert yüz görünümü yumuşar.
  • Çene hattını belirginleştirir. Yüzün çok daha genç görünmesini sağlar.
  • Cildin su ihtiyacını karşılayarak nemli kalmasını sağlar.
  • Hyalüronik asit dolgu yaptıran kadınlar daha az makyaj yapma ihtiyacı hissederler.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorum