Oppo F19 Pro Plus telefon incelemesi! Teknik özellikleri ve fiyatı

MediaTek Dimensity 800U SoC tarafından desteklenen Oppo F19 Pro Plus, 4,310 mAh hızlı dolan pili ile göz dolduruyor.


Oppo F19 Pro Plus telefon teknik özellikleri ve fiyatı

Oppo F19 Pro Plus model telefon, Android 11 işletim sistemini kullanan ve 6.43 inç boyutta AMOLED ekran taşıyan 270 dolarlık bir giriş seviyesi cihazdır. Cihazın 8 GB ram ve 4315 mAh kapasitede bataryası vardır. Mart ayında satışa çıkan bu yeni cihazın teknik özellikleri şöyledir.

Oppo F19 Pro Plus Teknik Özellikler

7.4 mm kalınlıkta tasarlanan Oppo F19 Pro Plus, 164 gram ağırlık çekiyor. Siyah ve gümüş kasa renklerine sahip olan cihaz ekranı 1080 x 2340 piksel standart çözünürlük, 409 PPI yoğunluk özelliği ile geliyor. Cihazın parlaklık değeri ise 430 NiT değerdedir. Ekranın boyutunun tüm telefon boyutuna oranı yüzde 84,6 olarak tasarlanmıştır.

MediaTEK dimensity 800U model 5G destekli işlemci, 7 nano metre yonga seti üzerinde çalışıyor. 2 çekirdeği 2.40 GHz 6 çekirdeği ise 2.0 GHz frekansa çıkan bu yeni işlemci, GPU olarak Mali G-57’den yardım alıyor.

Sistemin geçici belleği 8 GB ve ROM alanı 128 GB olarak tasarlanan bu giriş seviyesi cihazda arkada 4 kamera yer alıyor. Japon firmasının ütün her ne kadar 270 dolar gibi uygun bir fiyatla satışa girse de firma kamera ünitesinde iyi iş görecek 4 kamera kullandı. Bunlardan biri geniş kamera olarak 48 MP diğeri ultra geniş kamera olarak 8 MP çözünürlüktedir. Makro kamerası 2 MP olan cihaz, HDR Led flaş ve panorama destekliyor. Yine de 4K çözünürlüğe çıkabilen kameraları Oppo şirketine yakışır şekilde üzerlerine düşen görevi yerine getiriyorlar. Öne 16 MP çözünürlükte 1080P kamera koyan Oppo, tüm sistemi beslemek için 4,310 mAh kapasiteli fast wirelles charging olarak ( ileri kablosuz şarj adaptörü) 50 Watt’lık büyük bir adaptör kullanıyor.

Oppo F19 Pro Plus Fiyatı

Accelerometer, cayro, proximity, compass sensörleri ve parmak izi okuyucu sensör içeren sistem, 270 dolardan satışa çıkıyor. Cihaz bu fiyatın çok üstünde teknik donanımlar sunuyor. İşlemcisinin çekirdek frekanslarına baktığınızda, performans açısından sizi yarı yolda bırakmayacak bir işlemci olduğunu görebilirsiniz. Pilin çok hızlı ve kablosuz olarak dolması da ayrıca büyük avantaj sağlıyor. Oppo zaten görüntü teknolojilerine büyük önem verdiği için kameraları da sıkı tutmuş. Yani gerek kameralar olsun gerek GPU ve CPU olsun, tüm donanımlarda giriş seviyesinin üstünde bir kaliteli cihaz üretti. Rakiplerine karşı kolayca bu yarışta ileri saflara katılacak olan Oppo F19 Pro Plus bakalım ne zaman Türkiye’ye gelecek.


0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorum